IPL epilátory - STOP otravnému holení

Publikováno:

Krásně oholené nohy k sukni jsou vždy v kurzu, a teď můžete dosáhnout té dokonalé hladkosti snadno a pohodlně.

Jaro je tady a s ním přichází i touha po svěžesti a kráse. Už se těšíte na sluneční paprsky a pohodlné šaty? A co krásně oholené nohy, které budou perfektním doplňkem vašeho jarního outfitu?

Žiletky vyšly z módy a laserové odstraňování chloupků se prodraží. Proto je čas poohlédnout se po pohodlném způsobu holení, který nezruinuje Váš rozpočet. Na trhu již delší dobu existuje řada laserových IPL epilátorů pro domácí použití různých značek a provedení. Pojďme si říct, jak tyto přístroje fungují a na co bychom se měli zaměřit při nákupu.


Foto: Shutterstock

Co vlastně znamená zkratka IPL a jak to funguje?

IPL (Intense Pulsed Light – intenzivní pulsní světlo) poškozuje kořínek a znemožňuje tak růstu dalšího chloupku. Jedná se o bezbolestnou metodu. IPL působí pod povrchem kůže, kde zasahuje melanin ve folikulech chloupků. Touto stimulací se naruší cyklus růstu nových chloupků. Pro dosažení uspokojivých a viditelných výsledků je třeba více použití, protože na aplikaci světla reagují pouze chloupky v růstové fázi.

     Technologie IPL narušuje       Tím dojde k jeho samovolnému       Výsledkem je hladká pokožka
          strukturu chloupků                a bezbolestnému vypadnutí                  bez černých teček

Co s laserovými IPL epilátory získáte?

  • Trvalé výsledky
    Díky technologii IPL dosáhnete dlouhotrvajícího snížení růstu chloupků. Vaše nohy zůstanou déle hladké než s běžnými metodami.
  • Bezbolestné ošetření
    Už žádná bolestivá voskování či pálení od holicích strojků. Tyto zařízení nabízí šetrné a bezbolestné ošetření, které je navíc přizpůsobeno citlivé pokožce.
  • Komfort domova
    Nepotřebujete žádné návštěvy salonu. S laserovými IPL epilátory můžete dosáhnout profesionálních výsledků v pohodlí svého domova.
  • Rychlý a efektivní proces
    Ošetření je rychlé a efektivní. S IPL epilátory dosáhnete hladkých nohou za pouhé 3-4 týdny.
  • Univerzální použití
    Kromě nohou můžete naše epilátory použít i na další části těla, jako jsou ruce, podpaží, tvář, nebo bikinová linie, a to s obdobně skvělými výsledky.


Foto: Silk'n

Kdo může IPL používat?

Je dobré si říct, že IPL epilátory nejsou vhodné pro každého. Světelné impulzy se totiž váží na melanin, který chloupky obsahují. Nejúčinněji tedy fungují pro světlé až střední odstíny pokožky s tmavšími chloupky. Pro velmi blonďaté, rezavé, šedé nebo bílé chloupky naopak příliš vhodné nejsou. A jelikož tmavá kůže obsahuje více melaninu, mohla by vstřebat větší množství světla, než je doporučené, a způsobit tak nepříjemnosti. Proto nejsou vhodné ani pro jedince s tímto typem pokožky.

Podle jakých vlastností IPL epilátor vybírat?

  1. Na prvním místě je určitě bezpečnost. Protože odstín pokožky se na různých částech těla může lišit, je více než nutné, aby přístroje IPL měly senzor snímání odstínu pokožky. Při výběru si dejte pozor na to, aby epilátor tento senzor měl a také se zaměřte na to, jak funguje. U některých přístrojů totiž senzor načte odstín vaší pokožky na začátku epilace, nastaví intenzitu záblesků, ale jakmile přejíždíte po těle, již intenzitu nemění. Lepší je tedy vybrat takový epilátor, který intenzitu upravuje s každým zábleskem.
  2. Další vlastností, podle které můžeme vybírat, je rychlost vydávání záblesků. Nikdo z nás určitě nechce ztrácet čas a zdržovat se od zábavnějších a příjemnějších činností. Ty nejrychlejší epilátory zvládají jednotlivé záblesky v intervalu 0,45-0,9 s (za jednu minutu tedy vydají až 125 záblesků).
  3. Životnost je dalším atributem, který musíme brát v potaz. Je udávána většinou v počtu celkových záblesků. Pro lepší představu například epilátor, disponující 400 000 světelnými záblesky, můžeme přirovnat až k 24 letům životnosti při používání na celém těle.
  4. Při výběru lze také volit mezi akumulátorovým nebo síťovým provozem. Výhodou provozu na akumulátor je bezesporu mobilita. Naopak se síťovým napájením se nemusíte bát, že vám během epilace dojde energie. Většina síťových epilátorů navíc disponuje dostatečně dlouhým přívodním kabelem. Nebude tedy problém dosáhnout s ním do zásuvky, ať už se ošetřujete z pohovky či postele.
  5. V balení epilátorů bývají také různé nástavce, které se liší velikostí či tvarem aplikačního okénka. Většinou jde o nástavec pro větší části těla s větším okénkem. Dále některé přístroje disponují ještě dalšími nástavci pro menší části těla, jako je obličej či oblast třísel.

IPL vs. HPL (eHPL)
Můžeme se také setkat s různým označením technologie, kterou epilátor využívá. Většina výrobců své přístroje označuje zkratkou IPL (Intense Pulsed Light – intenzivní pulsní světlo). Můžeme ale narazit na zkratku HPL (Home Pulsed Light), případně eHPL (enhanced Home Pulsed Light), která je použita v epilátorech značky Silk’n. Tato technologie je rozšířena o unikátní zvukový efekt, který otevírá póry a světelné pulzy tak mohou optimálně zasáhnout folikuly u kořínků.

Technologie eHPL™
Silk'n využívá technologii eHPL™, která kombinuje galvanickou a optickou energii, což umožňuje odstranit chloupky na všech barvách pokožky tím, že rozšiřuje póry pokožky a umožňuje světlu proniknout hlouběji do vlasového folikulu.
Umožňuje také průnik kosmetických přípravků do podkožní vrstvy pro zlepšení struktury a lesku pokožky.

Jak pracuje eHPL™ epilátor?


Zdroj: Silk'n/Youtube

Kdy začneme pozorovat efekt?

Již jsme si řekli, že světelné impulzy působí pouze na chloupky v růstové fázi. Růstový cyklus chloupků se v závislosti na tělesné partii pohybuje v rozmezí 18-24 měsíců. Je tedy třeba ošetření opakovat, nicméně viditelné změny se dostaví už za 3-4 týdny. V počátcích používání se doporučuje epilace 1x týdně po dobu 4 - 12 týdnů. Jakmile se efekt dostaví a chloupky již nedorůstají, můžeme přejít na udržovací režim (epilace jednou za měsíc nebo dva). Všechny tyto informace bychom se měli dočíst v manuálu konkrétního výrobce epilátoru.


Foto: Shutterstock

Hodnocení obchodu na Zboží.cz