• Úvod
  • NeoFrost™ - dvojité chlazení bez námrazy od Beko

NeoFrost™ - dvojité chlazení bez námrazy od Beko

Publikováno:

510/450/medium/neo-frost-dvojte-chlazeni.jpg

2x lepší než jednoduchý NoFrost!

Oproti jednoduchému NoFrostu s jedním chladícím okruhem má NeoFrost™ 2 okruhy chlazení se 2 větráky, což přináší několik výhod navíc. Neofrost™ tak není jen jednoduchý NoFrost, protože oproti němu má oddělenou cirkulaci vzduchu pro lednici a mrazák zvlášť. Tím pádem nemíchá vzduch a pachy mezi mrazákem a lednicí, váš oblíbený nápoj zvládne nachladit rychle a potraviny udrží mnohem déle čerstvé!

510/451/medium/cerstvost.jpg

Jak se dvojité chlazení NeoFrost™ liší od jednoduchého NoFrost?

NeoFrost™ a NoFrost jsou obojí systémy chlazení bez námrazy. To znamená, že se na zadní straně lednice netvoří kapičky a lednici není potřeba odmrazovat. To je rozhodně velká výhoda, ale ještě neznamená lepší kvalitu uskladněných potravin. Tu ovlivňuje zejména způsob cirkulace vzduchu, kterým se právě NeoFrost™ od jednoduchého NoFrostu liší.

U jednoduchého NoFrostu je pouze jeden okruh cirkulace vzduchu, takže suchý ledový vzduch z mrazáku jde mezi čerstvé potraviny do lednice. To způsobí oschnutí a okorání potravin v chladničce a míchání vůní mezi potravinami v mrazáku a v lednici.

NeoFrost™ má proto tyto okruhy cirkulace vzduchu dva (případně tři) – jeden pro mrazničku, jeden pro chladicí část a v případě čtyřdvéřové lednice třetí pro multizónu. Každá část má tak svůj ventilátor a cirkuluje v ní vzduch zvlášť. V chladicí části je udržovaný studený vlhčí vzduch vhodný pro čerstvé potraviny, zatímco v mrazáku cirkuluje ledový suchý vzduch ideální pro hluboké zmrazení potravin. Díky tomu dokáže NeoFrost™ chladit nejen bez námrazy, ale také udržet potraviny déle v kondici, bez oschnutí a bez nepříjemného míchání pachů.

510/452/medium/neofrost-ilustrace-cz.png