Čas dětských karnevalů je tady

Publikováno:

Přichází doba dětských karnevalů a s ní rozmanité kostýmy, masky, tanec, zábava a radost dětí i dospělých. Také vás čeká takový maškarní rej s vašimi dětmi? Pak jistě usilovně přemýšlíte, jakou masku si vaše ratolesti vezmou na sebe. Vybrat vhodný kostým není jen tak a často rodiče stojí mnoho času a nervů. 


Foto: Pexels/coscaron

Dětské karnevaly jsou události plné zábavy a veselí, které dětem i rodičům poskytují příležitost vytvořit si nezapomenutelné vzpomínky. Tyto výjimečné události, plné her, soutěží a kostýmů jsou mezi dětmi i dospělými oblíbené po celém světě. Pokud se chystáte na karneval s vašimi dětmi, zde najdete několik užitečných tipů a nápadů.


Foto: Pexels/coscaron

Čas dětských karnevalů
Dětské karnevaly se obvykle konají v období od konce zimy, většinou na sálech hospod, nebo kulturních domech a sokolovnách, až do léta, kdy je počasí vhodné pro venkovní aktivity. Termíny se mohou lišit podle regionů, ale často se konají o víkendech, aby se jich mohla účastnit celá rodina.

 
Foto: Pexels/coscaron

Kostýmy pro dívky
Existuje široká škála kostýmů pro holky, které mohou na karnevale nosit. Od princezen a víl, po superhrdinky, upírky, doktorky a zvířecí postavičky. Možnosti jsou téměř nekonečné. Zvažte, co by vaše dcera chtěla být, a společně vytvořte nebo zakupte kostým, který jí přinese radost. 

Princezna
Krásný princeznovský kostým s dlouhým šaty, korunou a dalšími doplňky jako jsou růžové rukavice nebo šperky. Která z holčiček by nechtěla být princeznou.
Víla
Šaty v zářivých barvách s křídly a třpytivými doplňky mohou děvčatům dodat úžasný pohádkový vzhled.
Superhrdinka
Existuje mnoho dívčích superhrdinských kostýmů, od Supergirl a Wonder Woman až po Batgirl.
Povolání
Kostýmy jako je lékařka, policistka, hasička nebo učitelka mohou inspirovat holky k předvedení různých povolání.
Zvířata
Kostýmy jako jsou například kočka, plameňák, lvice nebo jednorožec mohou být pro holky zábavné a roztomilé.
Filmové a televizní postavy
Kostýmy inspirované oblíbenými postavami z filmů a seriálů jsou vždy populární, například Elsa a Anna z Ledového království, Ariel z Malé mořské víly, nebo Elsa z Filmy Disney. Starší dívky rády zvolí třeba postavu Wednesday.
Historické postavy
Kostýmy z různých historických období, jako je například renesance, baroko, nebo 20. léta, mohou být velice zajímavé pro holky, které se zajímají o historii. 
Pohádkové postavy
Kostýmy inspirované pohádkovými postavami jako je Červená Karkulka, Popelka, nebo Sněhurka mohou být pro holky neobyčejně zábavné a plné fantazie.


Foto: Sparkys

Kostýmy pro chlapce
Pro kluky je také spousta možností. Mohou se převtělit do svých oblíbených superhrdinů, dobrodruhů, nebo dokonce do postav ze světa sci-fi. Můžou se stát hasiči, policisty, králi nebo rytíři. Kreativita a fantazie nemá meze, a tak je povzbuzujte, aby si vybrali kostým, který jim bude přinášet zábavu a sebevědomí. Na pár hodin se tak můžou stát i tím, kým by chtěli v životě být.

Superhrdinové
Kostýmy jako jsou Batman, Spiderman, Superman nebo Captain America jsou bezpochybně oblíbenou volbou pro kluky, kteří se vyžívají v akčních dobrodružstvích.
Fantasy postavy
Kostýmy postav z populárních fantasy filmů a seriálů jako je Harry Potter, Hobit, nebo postavy ze hry Minecraft.
Profese
Kostýmy představující různá povolání, jako hasič, policista, námořník nebo lékař, mohou být vzrušující pro kluky, kteří projevují zájem o svět dospělých a sní o svém budoucím povolání.
Zvířata
Kostýmy zvířat, jako pejsek, tučňák, medvěd, nebo dinosaurus, jsou velmi populární u mladších dětí.
Sportovci
Pro kluky sportovce můžou být zajímavé kostýmy reprezentující jejich oblíbené sportovce nebo sporty, jako fotbalista, boxer nebo tenista.
Historické postavy
Kostýmy z historie, jako rytíř, král, pirát nebo indiánský náčelník, mohou být také vhodnou a zábavnou volbou.
Filmové a televizní postavy
Kostýmy oblíbených filmových a televizních postav, jako je Iron Man, SpongeBob nebo Pikachu, jsou vždy populární.
Science Fiction
Pro kluky, kteří obdivují svět sci-fi, mohou být také zajímavé kostýmy jako je astronaut, robot nebo mimozemšťan.


Foto: Sparkys

Pár tipů a rad pro úspěšné zvládnutí příprav

Připravte se s dostatečným předstihem
Nechte si dostatek času na výběr a přípravu kostýmů. Čím dříve začnete s výběrem kostýmu a jeho přípravou, tím lépe. První místo v soutěži masek bude vaše...

Zvažte pohodlnost
Ujistěte se, že kostýmy jsou pohodlné a vhodné pro aktuální počasí. Dětem by měl být kostým pohodlný a cítit se v něm bezpečně.

Zapojte děti
Dětem dejte možnost si vybrat kostým a případně se podílet na jeho výrobě či dozdobení. To zvýší jejich nadšení a zájem. 

 
Foto: Pexels/coscaron, Sparkys

Připravte se na spoustu zábavy
Myslete na doplňkové aktivity, jako jsou soutěže nebo hry, které přispějí k celkové atmosféře karnevalu. Dělají karneval tím pravým místem pro vaši společnou a nezapomenutelnou zábavu. Společné chvíle strávené s vašimi dětmi jsou k nezaplacení.

S těmito tipy a nápady byste měli být připraveni na skvělý den plný zábavy a radosti na dětském karnevalu. Nezapomeňte zachytit tyto okamžiky fotografiemi, či videozáznamem, které budou připomínkou těchto nezapomenutelných chvilek pro celou rodinu.


Foto: Pexels/coscaron

Krásný a nezapomenutelný karneval!

Hodnocení obchodu na Zboží.cz