• Úvod
  • Články
  • Grilujte po celý rok s tím správným stolním grilem

Grilujte po celý rok s tím správným stolním grilem

Publikováno:


grilování
Fotka: Adobe Stock/exlusive-design

Konec srpna a člověk by řekl, že grilovací sezóna pomalu umírá. Opak je pravdou! Stolní grily jsou ideálním pomocníkem pro ty z vás, kteří se grilování nemůžou nabažit a chtějí si užívat grilované pochoutky i v zimě. Stolní grily se dělají ve více provedeních, mrkněte na našeho průvodce stolními grily a vyberte si ten pravý kousek pro vás.

Proč je dobré mít doma stolní gril?

Důvodů je hned několik. Stolní gril je velice šikovný pomocník. Díky němu je možné uspořádat grilovací párty i na Silvestr. Typické pro tento typ grilu je, že nekouří, může se tedy úplně s klidem umístit na jídelní stůl. Gril ale není jen a pouze jednoúčelový, dokážete v něm připravit rychlý oběd, v některých i udělat buchtu či pizzu, popřípadě si zapéct tousty. Stolní gril je tedy multifukční produkt, který lze využívat na denní bázi, zároveň se jedná o poměrně skladnou věc a není problém ji mít i v malém bytě.

Jak si vybrat stolní gril?

Stolních grilů je mnoho a člověku by se mohla ze všech těch druhů zamotat hlava. Není to ale tak těžké, ve výsledku vybíráte materiál a typ grilovací desky.

Kontaktní gril

Kontaktní gril

Pizza pec a kontaktní gril SOGO SS-10125

Kontaktní gril je velice praktický. V pravé řadě se dá zavírat a pokrm můžete zapéct, lze jej tedy využívat denně na zapečení toustů, hermelínů, pizzy, masa atd. Druhou možností je jeho rozložení a grilování, jak je vidno na obrázku výše.

Terakotový stolní gril

Terakotový gril

Stolní terakotový gril JATA GR 208

Terakotové grily mají vytvořenou grilovací plochu z hlíny, a proto jsou trochu těžší. Na druhou stranu jsou velice praktické, dlouho udržují teplotu, takže grilovaný pokrm nevystydne. Nejznámější jsou ale svou odolností, můžete na nich krájet nožem, dokonce je omýt drátěnkou.

Raclette gril

Raclette gril SOGO SS-10370

Raclette grily jsou specifické tím, že mají vrchní část s deskou určenou na grilování, pod ní se ale nachází pánvičky, ve kterých je možné zapékat různé pokrmy. Tento gril je vhodný na přípravu steaků, zeleniny, ale i sýrů.

Elektrické stolní grily s litinovou deskou

litinový gril

Gril JATA s nádobkou EBQ1

Litinové grily jsou asi nejpodobnější těm klasickým zahradním. Rychle se rozpálí, mají dobrou vodivost a jsou ideální na přípravu steaků, zeleniny a burgerů.

Stolní grily s keramickou deskou

Keramický gril

Stolní keramický gril Jata GR 558

Keramický gril se vyznačuje snadnou údržbou a nepřilnavým povrchem. Oproti terakotovému grilu na něm tedy můžete grilovat „na sucho“ bez použití oleje. Je vhodný pro přípravu masa, ryb, zeleniny, ale i palačinek či volských ok.

Jaké stolní grily máme na Eberry.cz?

Společnost Elberry s.r.o. je výhradním dovozcem výrobků Jata do České republiky, a právě Jata je jedním z naších hlavních dodavatelů grilů. Jedná se o španělskou značku, která je na trhu již od roku 1943, takže je ostříleným profesionálem, který mimo grily distribuuje i další malé elektrospotřebiče pro nás e-shop. 

Naším druhým stěžejním dodavatelem grilů  je značka původem opět ze Španělska, tentokrát se jedná ale o SOGO. Dobou působností je sice mladší, na trhu je až od roku 1981, však kvalitou její sortiment odpovídá konkurentovi. SOGO pro náš e-shop taktéž dodává i další produkty. 

Ať už vyberete značku SOGO či JATA určitě to nebude přešlap. 

Recepty na stolní grily

Už jste vybrali? Tak honem objednat, ať ho můžete brzy vyzkoušet. Mrkněte na náš YouTube kanál a vyzkoušejte některý z našich receptů.

Je tam plno inspirací na jídla, která by vás na grilu nenapadla dělat, například tyto japonské omeletky s tuňákem.

 

 

Hodnocení obchodu na Zboží.cz