Jak na pečení cukroví s dětmi?

pečení cukroví s dětmi
 Foto: Adobe Stock/Anoo

Pečení s dětmi je výhodné hned z několika důvodů – Ušetří vám trochu času, který můžete využít například k odpočinku, děti zabaví, je to krásný rodinný zážitek a společně s potomky vytvoříte originální kousky.

Pravidla pro pečení s dětmi

V kuchyni vám může pomáhat klidně tříleté dítě. Na paměti akorát držte tyto tři pravidla.  

Dbejte na bezpečí

Bezpečí, bezpečí, a ještě jednou bezpečí. To je totiž to nejdůležitější, kuchyň je jedna velká kalamita i pro dospělého člověka. Odstraňte tedy všechny horké plechy, nože a další věci, o které by se váš malý pomocník mohl zranit. Úplně nejlépe uděláte s výbavou na vaření přímo určenou pro děti.

Hoďte za hlavu pravidla

Chcete mít nádherné kousky cukroví, které budou lahodit oku a udělají dojem na Instagramu? Tak na to zapomeňte, s dětmi vytvoříte všechno možné, dost pravděpodobně to ale nebude připomínat klasické cukroví – Možná najdete vanilkové rohlíčky obalené v džemu a lentilkách a na perníčkách budou nesmyslné obrazce. A to je to kouzlo, vaše cukroví bude originální a pečení zábavné. 

Dodejte jim vhodné nástroje

Bezpečí už jsme sice zmiňovali, ale považujeme jej za natolik důležité, že ho vlastně zmíníme dvakrát. Klasické kuchyňské nástroje jsou pro ratolesti nepraktické – nedávejte jim je a schovejte je, popřípadě dětem při jejich používání asistujte. Jestli chcete, aby byli vaši potomci trochu samostatnější, tak jim pořiďte dětské vařící a pečící sady, které eliminují možná zranění.

Dětská pečící sada: AKU sada JATA Mini 3v1

Dětská pečící sada
Foto: AKU sada JATA Mini 3v1

Děti rády asistují v kuchyni, dospělí jim však neradi svěřují spotřebiče, což snižuje požitek ze společného pečení. Jak jsme již zmiňovali, tak existují dětské sady na vaření či pečení, které jsou určené pro děti. Jednou z nich je AKU sada JATA Mini 3v1. Pomocí tohoto setu mohou být i ti nejmenší v kuchyni soběstační a pečení s nimi je pak o to zábavnější. Jednotlivé komponenty jsou lehké, tím pádem snadné k ovládání. Set je bezdrátový – nehrozí tedy, že váš pomocník bude bojovat s kabelem, popřípadě s ním něco shodí z kuchyňské linky. AKU sadu jednoduše nabijete pomocí USB kabelu.  

Sada obsahuje 

  • Šlehač se dvěma nástavci (metlami).
  • Sekáček s nádobou o objemu 300 ml.
  • Formu na pečení ve tvaru dinosaura o objemu 950 ml. Vhodné do trouby, mrazáku i myčky.
  • USB dobíjecí kabel.

Recepty

cukroví receptry

Foto: Adobe Stock

Receptů, které s touto sadou připravíte je mnoho - těsto na palačinky, lívance či muffiny, taktéž v ní lze nasekat čokoládu či oříšky. My vám dnes ukážeme postup přípravy jednoduchého receptu na pusinky.

Pusinky

Ingredience

  • bílky (100 g)
  • cukr krupice (225 g)

Postup přípravy

  1. Bílky dejte do mísy s krupicovým cukrem a ohřejte ve vodní lázni tak, že mísu postavíte na kastrol s mírně vroucí vodou. Promíchávejte vařečkou asi po dobu 10 minut.
  2. Po rozpuštění cukru sundejte mísu z kastrolu a směs následně vyšlehejte metličkami (cca. 15 minut) do tuhé lesklé hmoty.
  3. Z připraveného sněhu tvarujte cukroví - například pomocí dezertní lžičky, nebo cukrářského sáčku.
  4. Hotové pusinky vložte do předem předehřáté trouby na 170 °C, pečte 15 minut.
Hodnocení obchodu na Zboží.cz