Pohodlné sušení prádla v malém bytě

Publikováno:


sušení prádla
Foto: Adobe Stock/Lena Ivanova

Sušák na prádlo zabere celkem dost místa, co když bydlíte v bytě, který dostatkem prostoru nedisponuje? Nevěste hlavu, existuje spousta způsobů, jak na sušení prádla vyzrát. Už nemusíte přeskakovat sušák a modlit se, aby prádlo konečně uschlo – přečtěte si náš článek, který vám poradí.

Použijte věšáky úsporné na prostor

patrový sušák
Foto: Sušák na prádlo Vileda Mixer 3

Dnes se už vyrábí rafinované věšáky, které jsou patrové, což znamená, že vám v bytě nezaberou mnoho prostoru. Typů je několik a záleží jen na vás, který bude ten nejvhodnější pro vaše podmínky. Nezapomínejte ale na jednu věc, na takovýto sušák nenaskládáte mnoho prádla, jelikož se na něm mokré tkaniny o sebe dotýkají, kvůli čemuž prádlo schne dlouho, dokonce zatuchává. S tímto sušákem tedy musíte prát často a jen pár kusů, nebo musíte způsob doplnit o jiné sušení.

Využijte radiátor naplno

sušák na radiátor
Foto: ECG OR 2090 – sušák

Radiátor rychle a efektivně vysuší prádlo, využívejte ho naplno. Můžete si pořídit závěsný sušák na prádlo, který na radiátor pověsíte. Další možností je sušák na prádlo, který se aplikuje přímo na topení, dá se složit, takže v případě, kdy jej nevyužíváte, nezabírá prostor (můžete vidět na obrázku). Dejte ale pozor, v případě, že budete takto sušit prádlo pravidelně, přijdete o teplo, jelikož jej prádlo pohltí, posléze se ochladí místnost a orosí okna. Sušení na radiátoru je tedy spíše doplňkem, rozhodně ne primární alternativou.

Sušte mimo byt

sušení venku
Foto: Sušák na prádlo na zeď samonavíjecí

Nejjednodušším řešením je sušit prádlo mimo byt. V případě, že váš dům disponuje balkónem, máte vyhráno, stačí natáhnout šňůru, kam budete mokré „hadry“ věšet. Balkón ale není samozřejmostí pro každý panelák, jestli jej nemáte, zkuste se poohlédnout po domě. Není jeho součástí náhodou sušárna, popřípadě jiný společný prostor? Jestli ano, našli jste si své místo na sušení prádla. V případě, že váš domov je doplněn o zahrádku, je možné pořídit venkovní sušák a prádlo věšet venku. Tato alternativa však podléhá vlivu počasí.

Využijte závěsné a vestavené sušáky

Foto: LEIFHEIT Sušák Telegant Plus 70 bílý

Vestavěné sušáky jsou praktické, ale pro mnoho lidí nereálné na provedení, i bez nich můžete mít po bytě rafinovaně poschovávané sušáky na prádlo. Nástěnný sušák, který připevníte, tam kam se vám hodí, je první možností. Tato montáž je ale trvalá, jestliže chcete vašeho pomocníka vytasit vždy jen v případě nouze, existují závěsné sušáky na prádlo, které můžete umístit na vanu, radiátor či jiný objekt, který vám zaháknutí umožnuje.

Investujte do sušičky

Foto: Foto: Philco PDH 8 F King kondenzační sušička prádla

Nejefektivnější sušení je v sušičce, ta nejenže nezabere skoro žádný prostor, jelikož ji můžete umístit nad pračku, ale dokonce je v sušení naprosto nejlepší. Výhod má hned několik:

  • Změkčuje prádlo
  • Zbavuje textil žmolků a chlupů
  • Nezvyšuje vlhkost v bytě – konec plísní
  • Látky jsou hebké, jemné
  • Provoněné prádlo bez použití aviváže
  • Oblečení není potřeba žehlit

Ne každý materiál patří do sušičky, například hedvábí, satén či kašmír vám za návštěvu sušičky rozhodně nepoděkují. Sušička tedy není úplná záchrana a někdy budete muset sušák vytáhnout i tak.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz