Víte co dýcháte a co s tím můžete dělat?

Publikováno:

V dnešní době zvýšeného povědomí o kvalitě ovzduší se stále více lidí obrací k čističkám vzduchu jako prostředku k zlepšení domácího nebo pracovního prostředí. Tyto zařízení přinášejí revoluční přístup k odstraňování škodlivých látek z ovzduší. 

Čističky vzduchu slouží k zajištění kvality vzduchu který musíme dýchat. Proč riskovat nežádoucí účinky špinavého vzduchu, když můžete mít čistý a zdravý domov či kancelář? V pylovém období je určitě nejvíce ocení alergici.


Foto: Shutterstock

Princip čističek vzduchu spočívá v tom, že nasávají vzduch z prostředí kolem sebe a prostřednictvím různých filtrů a technologií z něj odstraňují nečistoty, jako jsou prach, pyl, alergeny, bakterie, viry, pachy a dokonce i chemické znečištění. Klíčovým prvkem těchto zařízení jsou speciální filtry, jako jsou HEPA filtry (High Efficiency Particulate Air), aktivní uhlíkové filtry a UV-C světla, které společně zajišťují účinné čištění vzduchu.

Výhodou čističek vzduchu je jejich schopnost nejen odstraňovat znečištění z ovzduší, ale také aktivně zlepšovat jeho kvalitu. Tyto zařízení mohou být obzvláště užitečné pro alergiky, astmatiky a lidi žijící v oblastech s vysokou mírou znečištění vzduchu. Čističky vzduchu používají pokročilé technologie pro účinné odstranění nečistot a mikroorganismů z ovzduší. Díky principu filtrace a dezinfekce dokáží eliminovat alergeny, prach, pyl, plísně a další škodliviny, které mohou negativně ovlivňovat naše zdraví.

HEPA filtry jsou schopny zachytit až 99,97 % částic velikosti 0,3 mikronu, což zahrnuje většinu pevných škodlivých látek ve vzduchu. Aktivní uhlíkové filtry pak pohlcují pachy a chemické látky. UV-C světla dezinfikují vzduch od bakterií a virů, které můžou způsobit závažná onemocnění, jako je například i černý kašel.

Správné umístění čističky vzduchu je klíčové pro její efektivní fungování

  • Čistička vzduchu je účinná pouze v uzavřených místnostech.
  • Ideálním místem pro umístění čističky je ložnice nebo prostor, kde trávíte nejvíce času.
  • Doporučuje se postavit čističku uprostřed místnosti, aby mohla rovnoměrně čistit vzduch v okolí.
  • Je dobré umístit zařízení pro čištění vzduchu ve výšce pasu.
  • Vyhněte se umisťování čističky do místnosti, kde často větráte a především ji neumisťujte přímo k otevřenému oknu, aby nebyl narušen průtok čistého vzduchu.
  • Pravidelné větrání je stále důležité, takže čističku zapínejte až po vyvětrání.
  • Pokud plánujete používat čističku vzduchu ve více místnostech, zvažte model s kolečky, které usnadní její přesunutí mezi místnostmi.

Rozdělení našich čističek vzduchu zahrnuje i germicidní varianty, které jsou navrženy tak, aby aktivně bojovaly proti škodlivým virům a bakteriím. Germicidní čističky vzduchu využívají UV-C záření nebo jiné speciální technologie k dezinfekci vzduchu a zajišťují tak maximální ochranu před infekcemi.

Germicidní čistička vzduchu Jata JEGA 1001

Patentovaná technologie Jata JEGA kombinuje germicidní účinek UV-C ultrafialového světla s účinkem filtru s aktivním uhlím. Tímto je zvýšena účinnost provozu a zajištěna naprostá bezpečnost pro člověka.

Dokáže očistit vzduch, který je nasáván a vracet jej zpět do prostoru bez choroboplodných zárodků a bakterií. Jega, je malé a jednoduché zařízení, které lze umístit na povrch nebo zavěsit (rozměry 70x16x16 cm).

Z germicidní čističky vzduchu Jata JEGA 1001 neproniká UV-C záření do svého okolí, proto může být provozována i v prostoru s nepřetržitým pohybem osob.

Je to jedinečný přístroj, který lze použít za přítomnosti osob vstupujících do prostoru, kde je umístěn, a zajistit tak čistý vzduch, který nikomu neškodí.

99% UČINNOST ČIŠTĚNÍ FILTROVANÉHO VZDUCHU

ODSTRAŇUJE Z PROSTŘEDÍ 99 % VIRŮ A BAKTERIÍ. Přístroj Jega 1001 prošel řadou testů, výzkumu a ověřování, aby získal  certifikaci a podporu vědeckých laboratoří jako je např. IZADI Laboratories. I dalších prestižních vědeckých autorit, kteří prokazují účinnost přístroje tím, že zaručují bezkonkurenční dezinfekci ve vzduchu v přítomnosti osob bez poškození jejich zdraví.

Certifikováno v EU ve španělské laboratoři Izadi Laboratories. 

 

Foto: Shutterstock

 

                                                                                                                                      

VHODNÉ DO VŠECH PROSTORŮ:
BYTY, BARY, RESTAURACE, TŘÍDY, VESTIBULY, ZKUŠEBNÍ MÍSTNOSTI, WC, KANCELÁŘE, OBCHODY, TĚLOCVIČNY...


Foto: Jata

Zdroj: Jata/Youtube

S našimi čističkami vzduchu můžete mít jistotu, že vaše prostředí zůstane čisté a bezpečné pro vás i vaše blízké. Nepodceňujte účinnost těchto zařízení - ochraňujte se před nebezpečnými viry, jako je například ten způsobující černý kašel, a důvěřujte výkonnosti a spolehlivosti našich čističek vzduchu.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz