• Úvod
  • Články
  • Philips Ambilight - úžasný vizuální zážitek, nebo reklamní trik?

Philips Ambilight - úžasný vizuální zážitek, nebo reklamní trik?

Publikováno:

Technologie Ambilight je vyvinutá společností Philips pro televizory, která přináší nový rozměr vizuálního zážitku ze sledování televize.


Foto: Philips

Principem technologie Ambilight je podsvícení LED diodami umístěnými na zadní strany televizoru, které se synchronizuje s obsahem na obrazovce a vytváří tak atmosférické osvětlení, které se rozprostírá za televizorem do okolí místnosti.

Integrované LED diody jsou dokonale sladěny s akcí a promítají na vaši zeď záplavu světel – díky tomu je zážitek ze sledování větší, útulnější a ještě podmanivější.


Foto: Philips

Fungování technologie Ambilight spočívá v tom, že televizor čte barvy z okraje obrazovky a vyzařuje odpovídající barevné světlo pomocí integrovaných LED diod. Toto světlo pak promítá na stěnu za televizorem a vytváří tak dojem, že obraz na televizní obrazovce je rozšířený do okolního prostoru a přesahuje rozměr obrazovky.

 


Foto: Philips

Jaké výhody přináší Philips Ambilight?

Zlepšený zážitek ze sledování
Ambilight vytváří pohlcující zážitek a prodlužuje obrazovku do okolního prostoru, což může vést k intenzivnějšímu a poutavějšímu sledování televize.
 
Komfort pro oči
Díky zvýšenému kontrastu mezi obrazovkou a okolním osvětlením může Ambilight snížit únavu očí při dlouhodobém sledování televize. U běžných televizorů musí vaše oči neustále pracovat kvůli světlé obrazovce a tmavému pozadí. Ambilight tento kontrast minimalizuje a snižuje tak zátěž na oči a jejich únavu.

Atmosférické osvětlení
Ambilight můžete použit i jako samostatný prvek pro vytváření různých světelných efektů v místnosti, například při poslechu hudby nebo hraní her.
 
Vizuální efekty
Ambilight může reagovat na různé události ve filmech, jako jsou zvukové efekty nebo změny scény na obrazovce, což může zlepšit emoční zapojení diváka do děje.

 


Zdroj: Youtube/Philips

Čím ještě je Ambilight TV jedinečná? 

Ideální pro sport

Ambilight TV poskytuje jedinečný pohled na hru a promění vaši pohovku v nejlepší místo na stadionu.


Foto: Philips

 
Skvělá pro filmy


Výbuchy jsou ještě větší. Nové světy působí reálněji a filmové noci se stávají vzrušujícími než kdy dříve – zážitek z kina u vás doma.


Foto: Philips

 

 

Nová úroveň hraní


Od honičky v autech, bojů s mimozemšťany až po mýtickou výpravu, díky Ambilight TV jsou vaše hry ještě živější.


Foto: Philips

 Okamžité navození atmosféry

 

Režim Ambilight Lounge naplní váš pokoj atmosférou, když je obrazovka vypnutá. V galerii Aurora si můžete vybrat z umění a fotografií.


Foto: Philips

 

 

Zajímá vás o Ambilight ještě něco?

Zde uvádíme nejčastější otázky zákazníků…

Co když mám za televizorem stěnu barevně vymalovanou?
V nastavení funkce Ambilight v televizoru lze nastavit barvu stěny za televizorem, aby se promítané světlo za televizorem barevně shodovalo s barvou zobrazenou na okrajích obrazovky.

Lze funkci Ambilight vypnout?
Jistě. Stačí stisknout tlačítko Ambilight na dálkovém ovladači a zvolit možnost „Vypnout“. Ve stejné nabídce můžete také funkci Ambilight více či méně oživit.

Je Ambilight jen reklamním trikem?
Miliony uživatelů televizorů s funkcí Ambilight říkají, že ne. My říkáme: jediný způsob, jak zjistit, jestli je televizor Ambilight pro vás, je ho vyzkoušet.

Stojí za to koupit si televizor s Ambilight?
Ti, co jej vlastní, říkají, že ano. 8 z 10 zákazníků říká, že už by si nikdy nekoupili normální televizor.


Foto: Philips

Oproti televizorům bez Ambilight může mít tato technologie tedy přednost ve vytváření poutavějšího a interaktivnějšího zážitku ze sledování televize a zlepšení celkového vizuálního dojmu.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz