Užijte si velikonoční pečení s dětmi

Publikováno:


Foto: Shutterstock

Pečení s dětmi se může stát mimořádným rodinným zážitkem, na který budou dlouho všichni vzpomínat. Možná vám neušetří čas, protože úklid kuchyně po společném pečení bude jistě trvat o nějakou tu chvilku déle, ale děti určitě zabaví. Bude to jistě pro všechny zúčastněné příjemně strávený čas a společně s potomky vytvoříte originální kousky.

Pravidla pro pečení s dětmi

V kuchyni vám může pomáhat klidně tříleté dítě. Na paměti akorát mějte tyto tři pravidla.  

Dbejte na bezpečí

Bezpečí, bezpečí, a ještě jednou bezpečí. To je totiž to nejdůležitější, kuchyň je jedna velká kalamita i pro dospělého člověka. Odstraňte tedy všechny horké plechy, nože a další věci, o které by se váš malý pomocník mohl zranit. Úplně nejlépe uděláte s výbavou na vaření přímo určenou pro děti.

Hoďte za hlavu pravidla

Chcete mít nádherné kousky velikonočních pochoutek, které budou lahodit oku a udělají dojem na Instagramu? Tak na to zapomeňte, s dětmi vytvoříte všechno možné, dost pravděpodobně to ale nebude připomínat výtvory vaše, či profesionálů z fotek kuchařských knih – Možná najdete velikonočního beránka s čepicí z oblíbeného džemu a očima z lentilek a na perníčkách budou nesmyslné obrazce. A to je to kouzlo, vaše dobroty budou originální a pečení zábavné. 

Dodejte jim vhodné nástroje

Bezpečí už jsme sice zmiňovali, ale považujeme jej za natolik důležité, že ho vlastně zmíníme dvakrát. Klasické kuchyňské nástroje jsou pro ratolesti nepraktické – nedávejte jim je a schovejte je, popřípadě dětem při jejich používání asistujte. Jestli chcete, aby byli vaši potomci trochu samostatnější, tak jim pořiďte dětské vařící a pečící sady, které eliminují možná zranění.

Dětská pečící sada: AKU sada JATA Mini 3v1


Foto: Jata

Děti rády asistují v kuchyni, dospělí jim však neradi svěřují spotřebiče, což snižuje požitek ze společného pečení. Jak jsme již zmiňovali, tak existují dětské sady na vaření či pečení, které jsou určené pro děti. Jednou z nich je AKU sada JATA Mini 3v1. Pomocí tohoto setu mohou být i ti nejmenší v kuchyni soběstační a pečení s nimi je pak o to zábavnější. Jednotlivé komponenty jsou lehké, tím pádem snadné k ovládání. Set je bezdrátový – nehrozí tedy, že váš pomocník bude bojovat s kabelem, popřípadě s ním něco shodí z kuchyňské linky. AKU sadu jednoduše nabijete pomocí USB kabelu.  


Zdroj: Jata/Youtube

Sada obsahuje 

 • Šlehač se dvěma nástavci (metlami).
 • Sekáček s nádobou o objemu 300 ml.
 • Formu na pečení ve tvaru dinosaura o objemu 950 ml. Vhodné do trouby, mrazáku i myčky.
 • USB dobíjecí kabel.

Recepty

Foto: Shutterstock

Jednoduché vanilkové muffiny

Jednoduše připravené a rychle upečené muffiny budou chutnat všem a přípravu děti určitě zvládnou. Tento recept je pro začátek jeden z nejvhodnějších a děti tak na poprvé neodradíte příliš složitým receptem.

Ingredience:

 • 1 a 3/4 šálku (220g) hladké mouky
 • 2/3 šálku (135g) cukru
 • 2 lžičky prášku do pečiva
 • 1/4 lžičky soli
 • 2 velká vejce
 • 3/4 šálku (180ml) mléka (doporučujeme domácí rostlinné mléko)
 • 1/2 šálku (120ml) rostlinného oleje
 • 2 lžičky vanilkového extraktu

Postup:

 1. Předehřejte troubu na 180°C a připravte si formičky na muffiny vyložené papírovými košíčky. Vhodné je také použít formu silikonovou.
 2. Ve velké míse smíchejte suché ingredience: mouku, cukr, prášek do pečiva a sůl.
 3. V jiné míse rozšlehejte vejce, přidejte mléko, olej a vanilkový extrakt. Dobře promíchejte.
 4. Suché ingredience postupně vmíchejte do tekutých, míchejte pouze než se všechno spojí. Nemíchejte těsto příliš dlouho, aby muffiny nebyly gumovité.
 5. Lžící nebo plničkou na muffiny naplňte formičky asi do 2/3.
 6. Pečte muffiny v předehřáté troubě asi 18-20 minut nebo dokud nejsou zlatavé. Zda jsou muffiny dobře upečené zkusíte špejlí, na které nezůstane nalepené těsto.
 7. Po upečení nechte muffiny vychladnout ve formičkách asi 5 minut, poté přesuňte na mřížku a nechte úplně vychladnout.

Můžete si je také samozřejmě ozdobit čímkoliv, co máte rádi, fantazii se meze nekladou. Jakýmkoliv krémem, nebo můžete použít například čokoládou, ořechy, ovoce, či různobarevné posypy. Pro zdobení jsou vhodné zdobičky a sáčky a špičky na zdobení.

Dobrou chuť!


Foto: Shutterstock

Hodnocení obchodu na Zboží.cz